Bi Haftada Neler Olabilir ki ?

16.Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı

0 7.018

16.Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı

11-14 Ekim 2018 Hall 5-6-7 CNR EXPO

 

 

Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük franchising fuarı İŞİNİZİ BÜYÜTEN FUAR

11-14 Ekim tarihleri arasında ‘Bayim Olur musun?’ fuarına katılın

Her yıl çok sayıda markayı bir araya getirerek yapılacak karlı anlaşmalara öncü olan ‘Bayim Olur musun Fuarı’ markaların büyüme yolculuklarında önemli bir basamak olmaya devam ediyor. Türkiye’deki farklı sektörlerin öncü markalarını fuar aracılığıyla bir araya getiren organizasyon, bayilik ve franchise vermek isteyen firmaları yatırımcılar ve diğer firmalarla buluşturmasıyla ülkedeki en işlevsel fuarlardan biri oluyor. 11-14 Ekim tarihleri arasında kapılarını açacak fuar, Türk ekonomisine katkı sağlamak için gün sayıyor. 

Katılımcı markaları bir araya getirerek yatırımcısına fırsat kapılarını aralayıp, markaların tanışmasını sağlayan Avrupa ve Ortadoğu’nun bir numaralı buluşma platformu ‘Bayim Olur Musun Franchising Fuarı’ Medyafors Fuarcılık organizasyonu, UFRAD işbirliği ve Coldwell Banker Türkiye Ana Sponsorluğunda CNR Fuar merkezinde bu yıl 16. kez kapılarını açmak için gün sayıyor.

KOSGEB desteğiyle KOBİ’lerin iş kapısını aralayan fuar, kurulmasına öncülük ettiği yeni işbirlikleriyle yüksek oranda istihdam yaratıyor. Bu durum da yeni iş kolları oluşturarak Türkiye ekonomisine katkıda bulunuyor, işsizlik sorununa bir çözüm öneriyor.  Yerli ekonomi açısından önemli fuar yabancı yatırımcılar tarafından da büyük ilgi görüyor.

Tedarikçiler 2. kez markalarla yüz yüze olacak

300’den fazla markanın yer aldığı fuar, ikinci kez ‘Tedarikçi Özel Bölümü’ ayrıcalığıyla franchise veren markaları ürün ve hizmet tedarik eden markalarla yüz yüze getirmeye hazırlanıyor. Bu ayrıcalık sayesinde tedarikçiler birer ziyaretçi olmanın ötesinde katılımcı rolüyle franchise veren firmalarla aynı çatı altında buluşuyor. 4 gün boyunca tedarikçi ve markaların birbirini tanıma olanağına sahip olması yapılacak karlı işbirliklerinin habercisi oluyor.

30 bin yatırımcı bu fuarı bekliyor

Gayrimenkulden gıdaya, hazır giyimden aksesuara, kozmetikten takıya, hizmetten eğitime birbirinden farklı sektörlerin bir arada yer aldığı fuar, markalaşma sürecinde yolun başındaki yatırımcılar için büyük önem arz ediyor. Zincirleşen büyük markalar sektördeki yerini sağlamlaştırırken, sektörde yeni yeni var olmaya başlayan markalar da bu fuar aracılığıyla büyük markalarla tanışarak kendilerine yol haritası çiziyor.
 

Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük franchising fuarı İŞİNİZİ BÜYÜTEN FUAR

Türkiye, coğrafi konumu ve kıtalar arasında oluşturduğu köprü görevi açısından, bayilik ve franchise vermek isteyen uluslararası markaların öncelikli tercihi oluyor. Franchise ve bayilik ile büyümek isteyen, yeni iş ortakları arayan markalar, ülkemizin franchising alanındaki ilk ve tek fuarı olan Bayim Olur musun Franchising Fuarı’nda girişimcilerle bir araya geliyor .

Fuar, birçok markanın ilk çıkış, gelişim ve lansman noktasıyken, bir çoğunun da franchisee sayısını arttırdığı, bir iş platformu…Fuar sayesinde yeni anlaşmalara, işbirliklerine, franchising ve bayilik sözleşmelerine imza atıyorlar. Fuarın yarattığı yoğun ve verimli ziyaretçi potansiyeliyle katılımcılar, fuardan zincir olma yolunda atılan somut adımlarla ayrılıyorlar.

Fuar, her geçen yıl büyüyerek Türk Ekonomisi’ne daha çok fayda sağlarken, tüm dünyadan gelen katılımcı ve ziyaretçisiyle Türk markalarının uluslararası arenada boy gösterebilmesine olanak sağlıyor. Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük franchising fuara her yıl 300 den fazla marka katılıyor. Franchise veren markalara ürün ve hizmet tedariki sağlayan markalar da “Tedarikçi özel bölümünde” standları ile yer alıyor. Tedarikçiler, fuarda artık ziyaretçi olarak değil, franchise veren firmalar ile aynı platformda katılımcı olarak yer alarak 4 gün boyunca firmalar tedarikçilerini; tedarikçiler de müşterilerini aynı ortamda görebiliyor.

Her yıl yurtdışı katılımların yoğun yaşandığı fuarda, Türkiye’nin dört bir yanından bayilik ve franchise almak isteyen girişimciler fuarı ziyaret ediyor. Özellikle Anadolu’da yapılan çalışmalarla ulusal platformda da markalaşma yönünde önemli adımlar atılıyor.

Tüm sektörleri franchise çatısı altında toplayan fuar Ortadoğu, Balkanlar, ABD, Avrupa Birliği ve Türki Cumhuriyetlerinden gelen yatırımcıları da Türk markalarıyla buluşturuyor.
Her yıl değişik sektörler, gösterdikleri değişik faaliyetlerle ön plana çıkıyor ve girişimcilerin ilgisini çekiyor.

Fuarın lokomotifini oluşturan ; gıda, gayrimenkul, spor, kuru temizleme, cafe-tatlı-pasta, kozmetik, takı-aksesuar, tekstil-hazır giyim, eğitim, enerji, mobilya, züccaciye, yazılım- bilişim teknolojileri, Telekom, kişisel bakım, mağazacılık, , hizmet ve otomotiv … Fuar’ın en büyük özelliği ve diğer fuarlardan ayrıştığı nokta, başarısının ölçülebilir olmasıdır. Katılımcı markaların fuarda yaptıkları ön anlaşmalar, yıllık franchise hedeflerinin oluşmasını sağlamaktadır.

Türkiye ve dünyada her geçen yıl franchise sistemi büyüyerek gelişmeye devam etmektedir. UFRAD’ın verilerine göre; 2017 yılı itibari ile franchising sisteminin büyüklüğünün 43 milyar USD’ye ulaştığı, 2017’de franchise sisteminin ürettiği istihdam sayısının 200,000 kişiyi aştığını görüyoruz. Türkiye’deki zincir işletmelerin sayısı 3 bin. Zincir işletmelerdeki yabancı firma oranı yüzde 29, zincir işletmelere bağlı şube sayısı 60,000, yurt dışına açılan Türk marka sayısı ise 150. Bu rakamlara bakarak girişimciliğin güvenli limanlarından olan franchise sistemi ile kendi işinin sahibi olanların sayısı da gün geçtikçe artıyor. 2020 yılında franchise sisteminin büyüklüğü 50 milyar USD’ye ulaşması bekleniyor.

Fuarın Markanıza Katkısı Neler Olacak ?

  • Potansiyel girişimcilerle bağlantıya geçmek,
  • Yurtdışı / yurtiçi satış bağlantıları kurmak,
  • Satış kanallarını geliştirmek için yeni bayi ve franchise adayları ile bir araya gelmek,
  • Marka bilinirliğinizi artırmak ve firma tanıtımınızı gerçekleştirmek,
  • Fuar süresince gerçekleştirilen seminerlerle bayilik ve franchise sistemi hakkında bilgilenmek, www.bayimolurmusun.com / www.bayilikhaberi.com portallarında haberlerinizin yayınlanması,
  • Bayim olur musun Gazetesi ve Bayim olur musun Dergisi’nde firma haberlerinizin yer alması
  • Sektördeki gelişmeleri, yenilikleri takip etmek.

Markaların bayilik / franchise bilgilerine ve ayrıca fuarla alakalı merak ettiğiniz tüm detaylara www.bayimolurmusun.com.tr ‘den ulaşabilirsiniz.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak..

Sosyal Medya & Etkinlik Ajansı
Sosyal Medya & Etkinlik Ajansı
bi haftada
Denizde İftar
bi yetenek
İstanbul İftar Vakti