Bi Haftada Neler Olabilir ki ?

Dünyadaki ilk ve tek canlı tarih ve diorama müzesi Hisart

0 176

Hisart, dünya tarihi içinde yaşanan ve 21. yüzyılın toplumsal düzenini belirleyen en önemli olayların canlandırıldığı, dünyadaki ilk ve tek canlı tarih ve diorama müzesi. Tarih efsaneleri ve kahramanlarıyla burada yaşıyor.

30 yılın detaylarla yoğrulan emeği, onbinlerce kilometre katedilerek toplanan binlerce eser, tek tek araştırılarak oluşan yüzlerce hikâye içinde, diorama sanatçısı Nejat Çuhadaroğlu ile ekibi tarafından özenle çalışılarak oluşturulan dioramalar ve dünyanın başka hiç bir yerinde eşi benzeri olmayan bir müzecilik anlayışı…

Selçuklu’dan Osmanlı’ya, Kurtuluş Savaşı’ndan 1. ve 2. dünya savaşlarına tarihin en büyük savaşları, fetihleri ve kaderleri değiştiren anlar… Askeri ekipmanlar, orijinal ve orijinaline sadık kalınarak hazırlanan kıyafetler, bayraklar, alem ve sancaklar, kılıçlar, silahlar, madalya ve nişanlar, tablolar, orijinal fotoğraflar, gravürler, gazete kupürleri ve daha binlerce eser… Hisart canlı tarih ve diorama müzesi, roma imparatorluğu döneminden 1990-1991 Körfez Savaşı’na kadar olan geniş kapsamlı bir süreci destansı bir anlatımla sergilemektedir. Hisart, bahsettiği bir dönemin ruhunu yansıtmayı amaçlayan bir müze olarak varlığını ortaya koymaktadır. Yüz ifadelerinden ellerin duruşuna, kıyafetlerden tüm aksesuarlara müzede var olan atmosfer bire bir gerçeği yansıtmaktadır.

Hisart tarihsel kesitleri yeniden yaratarak ziyaretçilere unutulmaz bir deneyim vaat etmektedir. Müze, detaylarla var olan bir müzedir. Hisart’ta orijial kıyafet ve aksesuarlarla giydirilmiş model ve diorama sayısının fazlalığı, bu müzeyi diğer müzelerden ayıran önemli bir faktördür. Hisart canlı tarih ve diorama müzesi, içinde tarihin canlandığı ve derinlik kazandığı bir yaklaşıma sahiptir. Hisart’ın konsepti; klişelerden sıyrılarak tüm çarpıcılığıyla tarihi canlandırmak üzerine kurgulanmıştır.

Bilet Fiyatları

– Tam 20.00 TL
– İndirimli 10.00 TL (Öğretmen ve öğrenci)

Mekan

Hisart

  • Hürriyet Mah. Cemil Bengü Cad. No: 21 34403
  • ÇAĞLAYAN / İstanbul

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak..

Sosyal Medya & Etkinlik Ajansı
Sosyal Medya & Etkinlik Ajansı
bi haftada
Denizde İftar
bi yetenek
İstanbul İftar Vakti