Bi Haftada Neler Olabilir ki ?

“EFSANE KADIN”IN İSTANBUL PRÖMİYERİ BABA SAHNE’DE GERÇEKLEŞTİ!

0 3.713

DERYA ALABORA’NIN YENİ OYUNU “EFSANE KADIN”IN İSTANBUL PRÖMİYERİ BABA SAHNE’DE GERÇEKLEŞTİ!

 

Usta oyuncu Derya Alabora, tek kişilik yeni komedi oyunu “Efsane Kadın”ı İstanbul’da ilk kez Baba Sahne’de tiyatroseverlerle buluşturdu. Alabora’nın söylediği şarkılarla renklenen “Efsane Kadın”ın, 18 Ekim Perşembe akşamı gerçekleşen İstanbul prömiyerine Deniz Çakır, Güvenç Dağüstün, Can Gox gibi isimler katıldı.

 

 

Ezop Sahne tarafından sahneye konan“Efsane Kadın”; “Bir kadını gerçekten efsane yapan nedir?” sorusunun izini sürerken, küllerinden yeniden doğmuş bir kadının hikâyesiyle seyircinin yüzünde bir tebessüm bırakıyor.

 

80’li ve 90’lı yılların “Kızıl Bomba” olarak tanınan sahne ve sinema yıldızı Efsane Pars, kaldığı otel odasında vurulmuş hâlde bulunur. İntihar mı etmiştir yoksa biricik köpeği Fondip’i de alarak kaçan genç sevgilisi tarafından vurulmuş mudur? Ülkenin bütün sabah programları Efsane ile çalkalanır. Onlar Efsane’yi kendi bildikleri gibi tartışırken seyirciler, her şeyini erkekler, aşk ve şöhret için feda etmiş bir kadının en renkli, en eğlenceli ve en derin hatıralarına doğru bir yolculuğa çıkıyor.

 

 

Derya Alabora’nın rol aldığı, Ali Kemal Güven’in yazdığı, Naz Erayda’nın yönettiği “Efsane Kadın” oyununun dekor ve ışık tasarımı Cem Yılmazer’in imzasını taşıyor. Müzik direktörlüğünü Cumhur Bakışkan’ın yaptığı oyunun yönetmen yardımcıları ise Ezop Sahne’nin kurucuları Hande Selen Canar ve Gizem Ertürk.

 

Tek perdelik “Efsane Kadın” oyunu, prömiyerinin ardından 26 Ekim 2018 Cuma akşamı KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde izlenebilir. Başlama saati 20.30 olan oyunun biletleri, Biletix’ten ve gişeden temin edilebilir.

 

 

Bilgi için:        biletix.com

twitter.com/ezopsahne

instagram.com/ezopsahne

facebook.com/ezopsahne

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak..

Sosyal Medya & Etkinlik Ajansı
Sosyal Medya & Etkinlik Ajansı
bi haftada
21 Produksiyon
bi yetenek
Ambulans Burada
STDW
Umut Durmaz
Koli Paketi
Web Sitesi Kampanya
Umut Durmaz
Fevkalade İşler Atölyesi
UMUT OTO LİNK BİTTİ -->