Bi Haftada Neler Olabilir ki ?

Hayki’nin Yeni Video Klip Çalışması “Kargalar” yayınlandı.

0 2.486

Hayki’nin Yeni Video Klip Çalışması “Kargalar” yayınlandı.

 

Çıkardığı teklinin hemen ardından “Ol” albümündeki sevilen parçalarından biri olan “Yürü” isimli parçasına çektiği klibi yayınlladı. Hayki, son olarak 2019 yılında çıkardığı “Kargalar” isimli EP çalışmasının aynı isimli parçası “Kargalar” isimli çalışmasına çekilen klip yayınlandı.

 

Music video by Hayki performing Kargalar (C) 2019 Unique Fabric

Hayki “Kargalar” Şimdi Tüm Dijital Müzik Platformlarında!

 

Spotify’da Dinlemek için! https://open.spotify.com/album/0Jgl9N…

Apple Music’te Dinlemek İçin! https://itunes.apple.com/album/id1463…

Deezer’da dinlemek için! https://www.deezer.com/album/97119292 Kanalımıza Abone Ol! https://www.youtube.com/uniquefabric

Hayki’yi sosyal medyada takip et! https://instagram.com/hayki34 https://twitter.com/hayki34

Söz: Hayki Müzik: Hayki Produced by Dirty Beatz & Murat Acar https://instagram.com/Y.s.f_92 https://instagram.com/muratacarmusic

Mixed & Mastered by Kadim Tekin https://instagram.com/kadimtekin

Music Video Directed by Mustafa Özen https://instagram.com/mustaozen

Post Production Supervisor Samet Varol http://instagram.com/samvaroll

Production Manager Ozan Karabağ http://instagram.com/theerkekzz

Unique Fabric 2019 http://instagram.com/uniquefabric34 http://twitter.com/uniquefabric34 http://youtube.com/uniquefabric

Kargalar Şarkı Sözü

Kargalar

Kendi ateşimle yandım, ateşimle yandım
Ceplerimde mal yanımda dostlarım da vardı
Yetmedikçe sattım ve böyle gider sandım
Ufaldım, ufaldım mikrofon kapandı
Bütün gece sabahlayıp gündüzünde yattım
Ne yedim ne içtim anca sarıp sarıp yaktım
Herkesi tuttum da bi’ tek kendimi bıraktım
Kafam dönerse bu pisliğe katlanırım sandım
Bana inanmıştı annem, daralmıştı vaktim
Kararmıştı ruhum, bırak giden gitti zaten
Çoğaldıkça yalnızlaşıp bulandıkça midem
Uzaklaştı, anlamadı kardeş bile halden
Düşman oldu arka, bülbül oldu karga
Bir bodrum katta yaşadım soğukta
Ciğerlerim rutubet ve küften hastalandı kanka
Uyandım bi’ hastanede gözlerim tavanda
Gece gündüz bir oldular
Yandırdılar beni
Kargalar bülbül oldular
Kandırdılar beni
Gece gündüz bir oldular
Yandırdılar beni
Kargalar

Söz&Müzik : Hayki

 

Hayki Kimdir?

 

Hayki 1983 İstanbul doğumlu. Rap sanatçısı ve söz yazarı. Rap müzik ile 90’lı yılların ortasında break dance sayesinde tanıştı. 90’lı yılların sonuna doğru söz yazmaya ve demo kayıtlar almaya başladı. 10’a yakın underground albüm kaydetti. Dinleyicileri ile elden ve internet aracılığı ile yüzlerce şarkı paylaştı. Sayısız konser ve organizasyon da yer aldı. Türkiye’nin 40’ı aşkın ilinde konserler verdi. Rap müziğin tanınmış isimleri ile düetler yaptı. Bunun yanı sıra bir çok Rap müzik sanatçısının da albümlerine prodüksiyonları ile eşlik etti. Birçok radyo ve Tv programına katıldı. 2012 yılının Aralık ayında “Birkaç Milyar Soluk” isimli ilk stüdyo albümünü dinleyiciler ile buluşturdu. iTunes’da 2013 Nisan ve Mayıs aylarında Rap kategorisinde en popüler albümler sıralamasında 1. sıraya yerleşti.

2016 yılında Hayko Cepkin’in “Beni Büyüten Şarkılar Vol 1” isimli albümüne tek düet ile konuk oldu. Albümün çıkış klibini de birlikte düet yaptıkları “Aldırma Gönül” isimli şarkıya çektiler. Zeytinli Rock Festivalinde bu şarkıyı ilk kez seslendirdiler. Hayki aynı zaman da bu festivalde sahne alan ilk Rap sanatçısı olma ünvanını da taşımaktadır. Bir çok müzik kanalından boykot yiyip klipten çıkarılsa da Okan Bayülgen ve Beyaz’ın programlarının yanısıra, Oğuzhan Koç – Eser Yenenler ve İbrahim Büyükak’ın sunduğu “3 Adam” adlı programda ve Türkiye’nin bir çok ilindeki üniversiteler ve konser salonlarında bu şarkıyı birlikte canlı olarak seslendirdiler.

2017 Yılında DMC Yapım etiketi ile “B1R” adlı ilk single çalışmasını ve klibini yayınladı. Şarkı çok beğenildi ve 1 yıl gibi kısa bir sürede 30.000.000 ( Otuz Milyon ) izlenmeye ulaştı. B1R adlı proje şimdiye dek yazılmış en uzun rap şarkısı olma özelliğini de taşımakta. Hayki bu anlamda bir rekorunda sahibi. Proje Türkiye’nin 81 ilini özellikleri ile kafiyeli bir biçimde anlatmaktadır.

Yine 2017 Yılında Katil isimli 2. Single çalışmasını ve klibini yayınladı. Bu çalışmada kendisine “Eypio” eşlik etti. Spotify ve iTunes gibi çalma listelerinde uzun süre en popüler şarkılar sıralamasında 1 numara kaldı. Hemen ardından albüm çalışmalarına başlayan Hayki 2018 yılında Sony Music & Basemode Records ile anlaştı. “OL” isimli albümünü 12 Ekim’de müzikseverlerle buluşturdu. “Ol” albümü kısa sürede yüksek dinlenme sayılarına ulaşarak başarı yakaladı.

Hayki, geçtiğimiz günlerde 2019 yılındaki ilk tekli çalışması olan “Kargalar” parçasını kendisi tarafından kurulan yeni müzik şirketi “Unique Fabric”ten yayınlandı. Şarkının altyapısı Hayki’ye aitken, prodüktörlüğü Dirty Beatz ve Murat Acar üstlendi. Mix ve Mastering işlemleri Kadim Tekin tarafından yapıldı ve kayıt Buğra Kunt tarafından kendi stüdyosunda alındı.

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak..

Sosyal Medya & Etkinlik Ajansı
Sosyal Medya & Etkinlik Ajansı
bi haftada
21 Produksiyon
bi yetenek
Ambulans Burada
UMUT OTO LİNK BİTTİ -->